1000,0000
Česká republika
(Kč)

Erreichte Vorteile

  • Kostenloser Katalog
  • Sie können kostenlose Proben im Warenkorb auswählen. Wenn Sie die Muster nicht selbst auswählen, wählen wir sie zufällig aus einer Vielzahl von Produkten aus. Klicken Sie auf diesen Titel, um eine Liste der Beispiele anzuzeigen.
  • Sie können kostenlos ein Produkt im Warenkorb auswählen. Wenn Sie kein Geschenk selbst auswählen, wählen wir es nach dem Zufallsprinzip aus einer Vielzahl von Produkten aus.
  • Kostenlose Lieferung mit Lieferungsgesellschaft
    ( 1 500 Kč fehlt noch)

Währungsauswahl

(Kč)
banner
banner
banner

Tel :. +420 545 245 048-9

Hotline: +420 736 142 376

ÖFFNUNGSZEITEN
Mo - Fr: 8:00-16:00 

Sie können auch unsere E-Mail-Adresse senden: forlife@forlifemadaga.com

Účinné látky (od A do Z)


ÚČINNÉ LÁTKY (OD A DO Z) DLE ODBORNÉ LITERATURY

 

Aloe vera – působí antibioticky, zklidňuje. Aplikuje se na zanícené rány, jizvy, popáleniny. Přirozený UV filtr.

Alginát – algin, přírodní agar vyrobený z mořské řasy. Má příznivé klidnící, jemné exfoliační a stabilizační účinky.

Arnika – velmi silný antiseptický účinek, urychluje proces hojení. Má vynikající účinky na kožní vyrážky, záněty, způsobuje prokrvení, urychluje metabolismus.

Antibakteriální přísady – směsi látek podporujících bakteriální stabilizaci mikroorganismů na pokožce.

Bambucké máslo (schea butter) - přírodní surovina pro ochranu citlivé pleti.

BIOsacharid - intenzivně a dlouhodobě hydratuje pleť, podobně jako kyselina hyaluronová, ovšem s vyšším účinkem v čase. Dodává sametový vzhled.

Bedrník – používá se na špatně se hojící rány, omrzliny a při léčbě lupenky. Regeneruje buňky a působí příznivě na jejich funkci.

Beta-karoten – působí příznivě na ochranu a tvorbu kožních buněk. Podílí se také na ochraně před UV zářením. Zvyšuje obranyschopnost organismu.

Beta - 1,3 - D - Beta Glucan – (Carboxymethylglucan) působí na pokožku regeneračně a patří do skupiny imunostimulátorů. Glucany chrání pokožku proti oxidativním stresům a negativním vnějším faktorům. Zvyšují elasticitu pokožky, ovlivňují její hladkost a hebkost a působí proti vzniku vrásek.

Bříza – má desinfekční účinky, čistí pleť, uvolňuje ucpané póry a podporuje regenerační schopnost kůže.

Bisabolol – přírodní protizánětlivá a zklidňujicí látka. Uvolňuje a tonizuje pokožku.

Biokatalyzátory – jsou látky, které působí biologicky aktivně. Mezi biokatalyzátory řadíme zejména vitaminy, escin, alantoin, bisabolol, ceramidy a další řadu látek přírodního charakteru.

Biomolekulární komplex mořských řas – extrakty získané složitou patentovanou extrakcí a selekcí jednotlivých látek ze vstupní suroviny. Na rozdíl od klasických extraktů zaručuje prokazatelný klinický účinek (např. na úbytek vrásek).

Biotechnologické výtažky – extrakty získané složitou extrakcí ze vstupní suroviny – bylin a mořských řas. Jsou patentem Francouské firmy SECMA. Zaručují prokazatelný klinický účinek pro zvolenou aplikaci.

Bílá vazelína – vysoce čistá farmaceutická vazelína na minerální bázi, používá se jak v kosmetice tak ve farmacii jako hypoalergenní příměs nebo základ krémů, mastí a emulzí.

Calcium Carbonicum – snižuje propustnost buněčných membrán a ztužuje buněčnou hmotu. Tím celkově posiluje a chrání kožní tkáň. Má protizánětlivý a antibakteriální efekt.

Čajovník – Tea Tree Oil v kosmetice se používá zejména pro velký obsah tříslovin. Stahuje póry a zlepšuje tak vzhled pokožky. Má silné desinfekční, antibakteriální a zklidňující účinky.

Ceramidy (Sfingolipidy) – přírodní látka získaná z kukuřice podporující regeneraci buněčného obalu. Vyznačuje se vysoce hydratačními vlastnostmi a schopností průniku do hlubších vrstev kůže.

Černý bez - posiluje a povzbuzuje. Používá se k radikálnímu zlepšení stavu pleti. V tradiční bylinné kosmetice se používá k omývání či obkladům na uhrovitou pleť.

Čisticí olej - speciální olej určený pro čisticí kosmetické přípravky. S jeho použitím lze dosáhnout ideálního vyčištění pleti.

Collagen – (kolagen) základní stavební hmota pojivových tkání. Zásadní bílkovina v lidském organismu.

Cosmocair – přírodní náhrada kyseliny kojové. Potlačuje činnost tyrosinázy v pigmentových buňkách.

Draslík – je pravým opakem sodíku. Spolupodílí se na ovlivnění hydratace pokožky stejným mechanismem jako jeho vněbuněčný kolega. Výrazně přispívá, podobně jako sodík k přenosu nervového vzruchu, čímž rovněž ovlivňuje komunikační vlastnosti kůže s vnitřním prostředím.

Dubová kůra – léčí kožní záněty, špatně hojící se rány. Působí proti pocení. Použití může být také ve formě koupelí či obkladů. Dubová kůra obsahuje velké množství tříslovin a dalších látek se svíracím účinkem, které v místě působení srážejí svrchní vrstvu bílkovin a vytvářejí tak na povrchu kůže tenký zpevněný film, čímž stlačí krevní kapiláry, způsobí odkrvení překrvených oblastí a usnadní hojení.

Ethanol (Alcohol) – má desinfekční účinek, uvolňuje póry, čistí pleť. Firma For Life používá nejkvalitnější ethanol nedenaturovaný vyrobený z melasy (cukrová třtina).

Emulgační komplex – směs emulgátorů a pomocných emulgátorů s emolienty (olej, voda, apod.).

Escin – biotechnologický extrakt, podporuje cévní mikrocirkulaci. Je extrahován z Jírovce.

Fosfor – je do těla dopravován nejčastěji jako fosforečná sůl společně se sodíkem, draslíkem, vápníkem i jinými prvky. Tvoří přirozený obsah tělních tekutin. Je po vodíku, uhlíku a kyslíku čtvrtým nejvýznamnějším prvkem lidského organismu. Vazby, které s jinými sloučeninami vytváří, jsou natolik energeticky bohaté, že znamenají naprosto převládající energetický zdroj pro všechny biochemické pochody v těle.

Glycerin – hydratuje pokožku, zjemňuje, zvláčňuje ji a tonizuje.

Hamamelis (Vilín) – stahuje uvolněnou pokožku (adstringentní účinek), pozitivně působí na nečistou pleť s rozšířenými póry. Tlumí nadměrné vylučování mazu. Hamamelis je keř rostoucí v Severní Americe, využívá se extrakt z jeho listů.

Hořčík - bývá často v některých souvislostech uváděn jako antagonistický (opačně působící) prvek k vápníku. V určitých tělních systémech je však schopen jeho funkci nahradit. 

Hydratační složky (NMF) – hydratačními složkami jsou nazývány látky, které způsobují v pokožce hydratační efekt (dodání vlhkosti a její udržení v epidermu). Mezi hydratační složky patří zejména: glycerin, sorbitol, ceramidy, laktóza, kyselina hyaluronová, urea, minerály.

Hydrokomplex – směs hydratačních látek a vody společně s nosným mediem (např. gelové složky apod.

Hyaluronic Acid (kyselina hyaluronová) – lineární polysacharid, který se vyskytuje v lidském těle. Je součástí spojujících tkání a podílí se na vytváření buněčného obalu. Pro své vynikající hydratační vlastnosti a absolutní schopnost slučitelnosti s vnitřním prostředím organismu je velmi významnou složkou v kosmetice a medicíně. HySilk je kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotností (150 kDa - 1,3 MDa), která má schopnost pronikat do hlubších vrstev kůže, kde interaguje s kožními buňkami a složkami extracelulární matrice.

Chlór – se často vyskytuje ve formě minerálních solí chloridů společně se sodíkem, draslíkem a amonnou skupinou. Je co do množství druhým nejvíce zastoupeným prvkem ve vně buněčném prostoru. Vyskytuje se ve formě aniontu. Svou koncentrací ovlivňuje množství vody v pokožce.

Jahodník – vyznačuje se antiseptickými a desinfekčními účinky. Působí adstringentně.

Jitrocel – má protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje tvorbu buněk. Obsahuje třísloviny, slizy, glykosidy. Výborně se hodí pro pleťové vody a na aknózní pleť. Přidává se do krémů na nečistou a zanícenou pleť.

Kafr – má vynikající prokrvující, chladivé a desinfekční účinky. Díky svým osvěžujícím účinkům výborně působí i na podrážděnou pleť. Bělí pleť. Je vhodný zejména na mastnější typy pletí

Kaolin – má jedinečnou schopnost z pórů sorbovat maz a pot a napomáhat tak při čištění pokožky.

Kaviár - zanechává pleť sametově hebkou a vyhlazenou, zjemňuje vzhled pleti.

Kopřiva – obsahuje vitaminy C, B2, B6 a dále hystamin, chlorofyl a karotenoidy. Léčí ekzémy a podporuje růst vlasů.

Kostival – podporuje regeneraci a tvorbu buněk, používá se na špatně se hojící rány a při zánětech. Zmírňuje bolesti a uklidňuje.

Lecithin – prášek, nebo olej získaný ze sóji. V kosmetice je používán především jako přírodní pomocný emulgátor. V návaznosti na další složky, vitaminy apod. zlepšuje průnik účinných látek do pleti.

Medicinální ultralehký olej – Parafinum perliquidum. Jemný, neutrální, nedráždivý olej s možností širokého spektra použití. Používá se v malém množství v kombinaci s přírodními oleji. Na rozdíl od klasického minerálního oleje, nevytváří na pokožce mastný neprodyšný film.

Medilan – zcela nový, vysoce čistý tuk, vyroben destilací z lanolínu je určen pro farmaceutické účely. Je významný pro své hojivé účinky a vysokou snášenlivost.

Mandlový olej – vyniká množstvím nenasycených mastných kyselin důležitých pro regeneraci pokožky.

Meruňkový olej – vyrábí se z meruňkových jader. Má vysoký obsah nenasycených esenciálních kyselin, olejové a linoleové. Obsahuje vysoký podíl vitamínu A a E. Přispívá k hydrataci pokožky, zvláčňuje ji a regeneruje. Z toho důvodu je jedním z nejčastěji užívaných olejů pro ošetření jemné pokožky novorozenců a malých dětí.

Měsíček – hojivé účinky, schopnost regenerace kůže, podpora tvorby nových buněk kožní tkáně. Účinnou látkou jsou žlutá a červená karoneidová barviva. Stopy silice a organické kyseliny působí desinfekčně, protizánětlivě a hojí poškozené tkáně.

Mochna – má protizánětlivý účinek, podporuje hojení. Obzvláště se hodí k omývání mokvajících ran. Má adstringentní účinky.

Mořská řasa – čistý prášek lyofilizovaný z mořské řasy Laminaria, zklidňuje, stabilizuje a čistí pleť. Vhodný i pro hypercitlivé jedince.

Olej z obilných klíčků – obsahuje nejen škrob důležitý pro výživu, ale také proteiny, tuk, minerální látky, vitaminy, železo, vápník a hořčík. Vyznačuje se především vysokým obsahem přírodního vitaminu E.

Olivový olej – lisovaný za studena. Má regenerační a pěstící účinky, pleť ho velmi dobře přijímá.

Olej měsíčku lékařského – měsíček lékařský je využíván již stovky let pro své významné klidnicí vlastnosti. Olej měsíčku lékařského naší firmy je připraven technologií macerace a systémem superkritické extrakce, což jsou metody umožňující dosažení nejvyššího procenta účinných látek.

Olej meduňky – klidnicí olej, použitelný na všechny typy pletí, zejména na pleť suchou. Silice má uklidňující vlastnosti, lze ji užívat i vnitřně. POZOR: při použití vždy dbejte doporučení výrobce!

Olej z hroznových jader - BIO (lisovaný za studena) je bohatý na antioxidanty, vyživuje a chrání pokožku.

Osmocid – hydratační, hypoalergenní hydrozáklad s antibakteriálním efektem.

Ochranné složky – ochrannými složkami rozumíme látky, které zamezují především vniknutí negativních látek do pokožky z vnějšího prostředí a dále zamezují např. dehydrataci pokožky apod. Mezi tyto látky řadíme např. celulózy, škroby, různé oleje atd.

Pantenol – používá se při nadměrném rohovatění kůže. Uklidňuje podrážděnou pleť a napomáhá celkové regeneraci kožních buněk. Často se používá při spálení kůže.

Pupalka – obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin. Ovlivňuje řadu funkcí vývoje tkáně, hraje důležitou roli v buněčných membránách. Má příznivý vliv na atopický ekzém a na řadu dalších alergických onemocnění. Pomáhá udržet hebkou a vláčnou pleť.

Pupalkový olej – za studena lisovaný olej ze semen rostliny pupalky dvouleté, vyznačuje se vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin, linolové a gama-linolenové, ovlivňujících příznivě stav pokožky i celého organismu. V kosmetice je využíván zejména pro zralou pleť nebo při kožních problémech, jako atopický ekzém apod.

Peelingová tělíska – pro peeling jsou využívány různé druhy peelingových tělísek. 
a) Křemičitý mořský písek – speciální, sterilizovaný, jemně prosívaný, s optimální velikostí částic, speciálně určený pro kosmetické účely. Výhodou je jeho stabilita, jemnost a kompatibilita s přípravkem. 
b) Polyetylénové kuličky – chemicky vyrobená látka, nedráždivá, vhodná především do krémových peelingů. Její nevýhodou je příliš velký abrazivní efekt. 
c) Drcená jádra nebo slupky mandlí, meruněk apod. – přírodní, v zahraničí používaný, avšak zcela nevhodný materiál, jehož nevýhodou jsou především nesouměrné ostré částice, u kterých je velká pravděpodobnost poranění pokožky.

Pigmenty – barevné, pro pokožku nedráždivé složky umožňující dosažení krycí schopnosti výrobku.

Přeslička rolní – obsahuje především kyselinu křemičitou, která urychluje proces hojení kůže. Zklidňuje zanícená ložiska.

Podběl – extrakt se získává především z květů. Obsahuje vitamin C. V minulosti se používal při léčení rozácei (růžovky) a při poranění tkání.

Piroctonolamin – Octopirox, farmaceutická látka speciálně vyvinutá pro redukci mikroorganismů. Její účinnost spočívá především v zamezení přemnožení mikroorganismů zejména Pityrosporum Ovale. Účinná je i např. při seborrhoické dermmatitidě a plísních.

Rakytníkový olej – je bohatý na vitamin C, provitamin A a B. Má regenerační a antibakteriální vlastnosti.

Riboflavin (B2) – antibakteriální a desinfekční účinky. Je vhodný na podrážděnou pokožku a při léčbě akné.

Rutin – zpevňuje tenké cévní stěny. Je extrahován z rostliny Ginkgo Biloba.

Rostlinné kmenové buňky Citrustem™ extrakt - chrání proti předčasnému stárnutí pleti, napomáhají redukovat mimické i hluboké vrásky, zlepšují elasticitu, omlazují a zjemňují vzhled pleti, navrací přirozený jas.

Řebříček – vzhledem k vysokému obsahu chemazulenu a ostatním složkám je schopen potlačovat zápaly kůže. Ulehčuje čištění, zbavuje kůži odumřelých buněk, omezuje vylučování mazu a rozšiřování pórů.

Selegované minerály Mrtvého moře – získávají se vakuovou metodou s následným odpařováním a selekcí ze základní suroviny soli Mrtvého moře. Směs selegovaných minerálů nazýváme pleťový osmotér, poněvadž v pokožce způsobuje mimo jiné i tzv. osmotický tlak. Blíže se o osmotickém tlaku dočtete v kapitole o Mrtvém moři.

Selen – je přítomen ve vodě Mrtvého moře v poměrně malém množství, ale jelikož v lidském organismu je účinný i při těžko měřitelných koncentracích, je jeho zastoupení v kosmetice řady s minerály dostačující. Je zařazován do skupiny tzv. „kyslíkových zametačů“, společně s vitaminy A, E a C z nichž první dva jsou vhodně doplněny do naší kosmetiky. Jejich úkolem je zabránit zejména rozrušování buněčné stěny volnými radikály, hlavně kyslíku, tím zabránit ničení kožních buněk a minimalizovat jejich vodní ztráty, což příznivě ovlivňuje zejména stárnutí buněk. Pozitivní efekt byl prokázán i při různých ekzémových onemocněních.

Sodík – hlavní prvek extracelulárního (vně buněčného prostoru). Jeho množství přímo ovlivňuje hydrataci pokožky. Má schopnost vázat vodu a tím zabraňovat jejímu úniku. Patří k základním složkám elektrolytických roztoků, které se podílejí na udržování stálosti vnitřního prostředí.

Sorbitol – ovlivňuje hydrataci pokožky. Používá se do pleťových vod a krémů jako hydratační a zjemňující faktor.

Silikonový olej (dimethicon) – lehký kosmetický olej v současnosti hojně využíván v kosmetice a farmacii pro svou vynikající ochrannou vlastnost. Nezanáší póry, fixuje účinné látky v pokožce a brání dehydrataci Je součástí mnoha krémů, emulzí a make-upů.

Slunečnicový olej - Obsahuje vysoké množství vitamínu E a minerálů, proto je i vhodným podpůrným prostředkem k ošetření ekzematické a aknózní pleti.

Světlík lékařský – obsahuje glykosid, třísloviny, silice a flavonidy. Pro své léčebné účinky při zánětech očního okolí a očních spojivek je již odnedávna využíván jako zklidňující přísada. Významný efekt má i při únavě očí.

Šalvěj – obsahuje silice, které mají desinfekční, uklidňující, adstringentní a protizánětlivé účinky.

Třezalka – má protizánětlivé a desinfekční účinky, používá se na hojení ran, popraskané kůže, popálenin, omrzlin. V silné koncentraci vyvolává fotosenzibilizaci, a proto se po aplikaci nedoporučuje pobyt na slunci. V našich přípravcích toto riziko nehrozí!

Tenzidy – jsou látky s mycí a emulgační schopností. Rozdělují se do několika skupin. V kosmetice se využívají především jako látky k odlíčení (čisticí mléka apod.) nebo mytí pokožky (šampony).

Titanium Dioxide – oxid titaničitý, přírodní materiál speciálně upravený pro kosmetické účely.

Talek – anorganická přírodní surovina. Vyznačuje se schopností udržet vodu v pokožce, je nedráždivý. Často se používá u citlivých pletí i kojenců.

Ultračistá voda – Pharma PUR, speciálně čištěná voda zbavená veškerých negativně působících látek, přísad a mikroorganismů. Čištění na této úrovni se provádí především ve zdravotnictví a farmacii. Firma For Life je jednou z mála kosmetických firem v ČR, která do svých přípravků používá vodu v této kvalitě.

Urea – udržuje vodu v pokožce, tonizuje a zvláčňuje, působí proti mikroorganismům.

UV filtry – látky zabezpečující ochranu pokožky před nepříznivým UV zářením. 
Rozeznáváme zejména záření: 
UVA – uplatňuje se při tvorbě pigmentu, způsobuje hnědé skvrny na pokožce (pihy) 
UVB – může vyvolat zarudnutí kůže, spálení 
UVC – při opalování se neuplatňuje 
Ochranné filtry dělíme na: 
a) Přírodní anorganické, např. aloe vera, gel, voda, vit. E, mikronizovaný titanium dioxide, zinek. 
b) Umělé směsi organických látek, které se používají v kombinaci s anorganickými filtry pro dosažení vyššího ochranného UV faktoru.

UV titan (nano) - speciální přírodní anorganický UV filtr s povrchovou úpravou. Vhodný pro použití v ochranných krémech bez vedlejších nežádoucích účinků.

Vápník – je nepostradatelný dvojmocný kationt, důležitý pro správnou a účinnou ochranu kůže před cizorodými mikroorganismy. Uplatňuje se při aktivaci imunitní odpovědi, ale nezanedbatelné jsou i jeho další funkce ve vztahu ke krevní srážlivosti, pevnosti kostí a činnosti svalstva.

Včelí vosk – přírodní produkt bez dalších příměsí a nežádoucích stopových prvků včelích produktů, speciálně čištěný pro kosmetické použití.

Vitamin A - způsobuje rohovatění, čímž významně přispívá k tvorbě kožní tkáně. Používá se na špatně hojící se rány a společně s vitaminem E k regeneraci pokožky.

Vitamin C – napomáhá regeneraci kožních tkání. Působí jako přirozený antioxidant.

Vitamin D – působí na přeschlou pokožku, má zklidňující účinky, hojí drobné prasklinky kůže.

Vitamin E – přezdívá se též „vitamin mládí“. Výborně působí na regeneraci buněk a působí též jako přirozený UV filtr, čímž chrání pleť. Účinkuje také jako přirozený antioxidant.

Vitamin B2 (Riboflavin) – spolupodílí na regeneraci kožních buněk, zamezuje kožním zánětům a nadměrné produkci mazu. Používá se vnitřně v lékových formách nebo zevně v kosmetických či léčebných přípravcích.

Zinek – má adstringentní a protizánětlivé účinky, přirozeně hubí některé mikroorganismy, využívá se také jako UV filtr.

Zelený čaj (extrakt) – polyfenoly, obsažené v zeleném čaji, společně s vitaminem E, mají vynikající schopnost pohlcovat volné radikály a tím se spolupodílí na zamezení oxidace tkání. Zelený čaj podněcuje aktivní okysličování kůže.

Ženšen – používá se zejména do výživných krémů a pleťových masek. Má významné posilující a omlazující účinky. K věhlasu této byliny přispěla východoasijská medicína. ?-Viniferin - biotechnologický extrakt ze šťávy hroznů je patentován a klinicky testován francouzskými laboratořemi pro své unikátní účinky: 
- multigenerační anti age efekt - od prvních vrásek až po hluboké 
- buněčná ochrana 
- prevence příznaků stárnutí pleti 
- stimulace kolagenu 
- detox a neutralizace volných radikálů v pokožce

24 Ka mikropráškové zlato – má antibakteriální, rozjasňující a omlazující efekt.

24 Ka koloidní zlato – má především antibakteriální a stimulační efekt. 


Použité materiály: Firemní dokumentace For Life spol. s r. o., odborné příspěvky, Léčivé byliny, Byliny v kosmetice, Akné, Farmakologie, Fytoterapie pro lékaře, Kosmetika v praxi, Informace o účinných látkách a jejich charakteristiky, Zdroje výrobců surovin a studie účinku, Anatomie. 


Tento materiál je určen pro odběratele For Life. Poskytnuté informace se vztahují k produkci firmy 
For Life spol. s r. o. Použití pro jiný účel nebo kopírování je chráněno autorským právem. Firma For Life spol. s r.o. neodpovídá za chyby vzniklé při tisku a chyby způsobené nesprávným využitím poskytnutých informací!

For Life spol. s r.o. neodpovídá za chyby vzniklé při tisku a chyby způsobené nesprávným využitím poskytnutých informací!

Die meistverkauften Produkte
Direkte Linie